module-jmsblog-post

Gofruoto kartono tipai ir sudėtis

Gofruoto kartono tipai ir sudėtis


Gofruotas kartonas skiriasi nuo paprastojo tuo, jog gofruotasis kartonas turi banguoto lakšto sluoksnį esantį viduje. Būtent dėl šios priežasties jis ir yra vadinamas gofruotu, kitu atveju kartonas būtų tiesiog storas kietas popierius. Gofro kartonas gaminamas klijuojant banguotus (gofruotus) popieriaus sluoksnius į vieną visumą. Gofrokartono tipą nusako ir apibrėžia klijuojamų sluoksnių skaičius, storis, bangos aukštis bei bangos žingsnio ilgis.


Apžvelgsime dažniausiai sutinkamas ir naudojamas gofruoto kartono rūšis: F, E, EF, EE, B, C, EB, BB ir BC bangos gofruotas kartonas:


•    Dvisluoksnis gofruotas kartonas. sudarytas iš dviejų suklijuotų popieriaus sluoksnių: vienas sluoksnis, kitas banguotas (gofruotas). Toks kartono tipas visiškai netinka pakavimo ir transportavimo dėžių gamybai, tačiau dėl savo lankstumo ir atsparumo plyšimui jis yra naudojamas kaip vyniojimo medžiaga. Toks kartonas puikiai apsaugo trapius ar dūžtančius daiktus transportavimo metu, gofruotasis sluoksnis sugeria smūgius ir apsaugo prekes nuo mechaninių pažeidimų. Be to dėl savo lengvo svorio turi pranašumo prieš kitų tipų kartoną. Dvisluoksnis gofruotas kartonas tiekiamas rulonais.


•    F banga, trijų sluoksnių gofruotas kartonas. Trisluoksnio gofruotojo F bangos tipo kartono storis dažniausiai svyruoja tarp 0,9 - 1,2 mm. Šio tipo kartonas yra naudojamas rečiau nei E tipo mikrogofruotasis kartonas. Jis yra ypač plonas ir dažniausios tokio kartono panaudojimo sritys yra parfumerijos pramonė (vidiniams įdėklams gaminti), bei mažų dekoratyvinių dėžučių gamyba. F bangos kartonas gali būti gaminamas įvairių spalvų (gali būti nudažomi visi kartono sluoksniai).


•    E banga, trijų sluoksnių gofruotas kartonas. Kitaip dar vadinamas „mikrogofra“, šio tipo kartono storis svyruoja tarp 1,5 – 2,0 mm. Iš E bangos tipo kartono galima gaminti sudėtinos konstrukcijos, pakankamai tvirtas pakuotes. Mikrogofruotas kartonas gali būti tiek rudos, tiek ir baltos spalvos. Geroji (išorinė) kartono pusė gali būti gaminama iš balto kreidinio popieriaus, kuris puikiai tinka dekoratyvinės pakuotės gamybai. E tipo gofruoto kartono lakštai yra itin populiarūs įvairiems prekių perdengimams, apsaugoti paviršiams nuo susibraižymų, plačiai naudojami baldų pramonėje.


•    B banga, trisluoksnis gofruotas kartonas. Šio tipo kartono storis dažniausiai yra 3 mm. B tipo kartonas dažniausiai naudojamas įvairios konstrukcijos vidutinio dydžio kartoninėms dėžėms gaminti, puikiai atlaiko pakankamai sunkius daiktus ar supakuotą produkciją transportavimo metu.


•    C banga, trisluoksnis gofruotas kartonas. Storis svyruoja tarp 4,0 – 4,5 mm. Šio tipo gofruotas kartonas yra vienas populiariausių rinkoje. Iš jo gaminama dauguma dėžių skirtų transportuoti ar sandėliuoti produkcijai įvairiose pramonės šakose. C tipo kartonas yra tvirtas, gerai amortizuoja smūgius, atlaiko didelį svorį, supakuotą produkciją dėžėse galima krauti keliais aukštais.


•    BC banga, penkių sluoksnių gofruotas kartonas. BC tipo kartonas yra 7 mm storio, gaminamas iš 3 lygaus kartono sluoksnių ir 2 gofruoto kartono sluoksnių. Šio tipo kartonas yra itin tvirtas, atsparus gniuždymui, spaudimui, smūgiams. Kartoninės dėžės pagaminta iš BC kartono naudojama sunkios ir didelės apimties produkcijos transportavimui.

Palikite komentarą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.