module-jmsblog-post

Paprastos ir gofruotos kartoninės dėžės: ką reikėtų žinoti?

Paprastos ir gofruotos kartoninės dėžės: ką reikėtų žinoti

Iš vaikystės žinome, jog kartoninės dėžutės yra tai, į ką pakuojami dribsniai. Vis dėlto žodis „kartonas“ vartojamas visoms pakavimo ir transportavimo dėžėms apibūdinti. Tačiau kartais šis terminas būna per platus, o paprašę kartoninės dėžės galime gauti visai ne tai, ko tikėjomės. Neretai ieškodami dėžės siuntiniams, galvoje turime gofruoto kartono dėžę. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime pagrindinius tokių pakavimo priemonių skirtumus ir sužinosime, kaip įsigyti būtent tai, ko reikia.

Kas yra kartonas? Iš medienos plaušų gaunamas kartonas naudojamas įvairių rūšių pakavimo dėžėms gaminti. Tai – kai kada vaškuotas ir kita vandeniui atsparia medžiaga išklotas arba tiesiog paprastas storas popierius. Iš kartono gaminamos dovanų ir kitoms reikmėms pritaikytos transportavimo dėžutės išlaiko savo formą, tačiau neapsaugo jose esančių daiktų. Dėl šios priežasties paprastas kartonas retai naudojamas siuntiniams skirtų dėžių gamybai.

Gofruotas kartonas

Gofruotu kartonu arba gofrokartonu vadinama iš skirtingų sluoksnių sudaryta ir tvirtą struktūrą turinti storo popieriaus medžiaga. Iš šio tipo kartono pagamintos dėžės išlaiko didesnį svorį ir apsaugo jose transportuojamus daiktus nuo smūgių. Dažniausiai tokia dėžė turi tris sluoksnius: vidinį ir išorinį pamušalą bei tarp jų esantį gofruotą sluoksnį su rievelėmis. Štai keletas gofruoto kartono aspektų, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį renkantis sau reikalingas transportavimo dėžes:

Išoriniai gofruotos kartoninės dėžės sluoksniai

Dažniausiai pasitaikančios medžiagos išoriniam bei vidiniam kartoninės dėžutės sluoksniams gaminti yra rudas kraftinis ir iš perdirbtų medžiagų gaunamas popierius. Kraft popierius mums žinomas kaip rudos spalvos popierius, kuriuo išklojamos išorinės gofruoto kartono dėžutės sienelės. Dažniausiai gaminamas iš spygliuočių medienos plaušų, kraftinis popierius yra tvirtas, be to, ant jo lengva spausdinti. Tuo tarpu iš perdirbtų medžiagų gaminamas paprastasis popierius nėra toks tvirtas, o jo kaina – mažesnė nei kraftinio. Perdirbtas popieriaus neretai naudojamas dėžutės vidui iškloti. Tuo tarpu išoriniam pakavimo dėžės sluoksniui pasirenkamas kraftpopierius kaip tvirtesnė ir atsparesnė alternatyva.

Popieriaus storis ir svoris nustatomas naudojantis GSM (Grams per Square Meter) sistema, arba kiek gramų popieriaus teks vienam kvadratiniam metrui. Tai – popieriaus tankiu pagrįstas dydis. 80 gsm popierius reikš, jog kvadratinis tokio popieriaus metras svers 80 gramų. Taigi išorinis iš kraftinio popieriaus pagamintas kartono dėžės sluoksnis galėtų būti žymimas 125K. Tuo tarpu iš perdirbto popieriaus, tačiau tiek pat sveriantis sluoksnis turės žymą 125T (test paper). Šios santrumpos naudingos tiek pakuotojams, tiek ir jų klientams norint sužinoti, kokią gofruoto kartono dėžę jie įsigyja.

Vidinis arba banguotasis gofrokartono sluoksnis

Gofruotasis arba banguotasis kartono sluoksnis pasižymi stabilumą jam suteikiančiais grioveliais, dar vadinamais bangelėmis. Jų dydis gali būti įvairus ir matuojamas vienoje pėdoje esančių griovelių skaičiumi. Įprastiniai gofruotojo kartono bangelių dydžiai yra A, B, C, E ir F. A dydžio grioveliai bus platesni ir stipresni, o E ir F – mažesni, ne tokie tvirti. Tačiau ant E ir F griovelių bus paprasčiau spausdinti.

Taigi priklausomai nuo rievelių dydžio, jūsų transportavimo dėžės sienelės storis bus:

  • A: 5 mm
  • B: 3 mm
  • C: 5 mm
  • E: 1,5 mm
  • F: 1,2 mm

Įprastai gofruotas kartonas bus žymimas atsižvelgiant į jo išorinio sluoksnio tankį ir vidinių griovelių dydį, pavyzdžiui, 125K/C/125T pažymėta dėžė bus pagaminta iš 125gsm kraftinio ir 125gsm perdirbto popieriaus bei turės 5 mm vidinius griovelius.

Nuo vieno iki trijų sluoksnių

Gofruotasis kartonas ir iš jo gaminamos transportavimo dėžės skirstomos pagal savo storį ir atsižvelgiant į tai, kiek sluoksnių jas sudaro. Šiuo metu rinkoje galima įsigyti vienasluoksnio, dvisluoksnio ar ne trijų sluoksnių gofruoto kartono. Labiausiai paplitusios dvisluoksnės kartoninės dėžės. Jos naudojamos pačioms įvairiausioms reikmėms, o labiausiai – kaip patikimos dėžės siuntiniams ir kitiems daiktams transportuoti. Paprastai tikimasi, jog kokybiška dvisluoksnė gofruoto kartono dėžė išlaikys iki 30 kg, o trijų sluoksnių – iki 50 kg sveriantį turinį. Dėl šios priežasties trisluoksnis gofruotasis kartonas yra viena labiausiai paplitusių ir pramoniniam pakavimui naudojamų medžiagų.

Kartoninės dėžės ir griovelių kombinacijos

Gaminant dvigubas ir trigubas kartonines dėžes neretai naudojami skirtingų dydžių rievelių deriniai tam, kad būtų užtikrintas maksimalus dėžės atsparumas spaudimui ir kitiems pažeidimams. Dėžių ir gofruotojo kartono gamyboje dažniausiai naudojami BC ir EB dydžių deriniai. Iš B ir C dydžio rievelių sudaryta dėžės sienelė bus patvari, tačiau atlaikys tik vidutinio stiprumo spaudimą. Tuo tarpu E ir B derinys garantuos ypatingą tvirtumą.

Tikimės, jog šis straipsnis padės išsirinkti ir suvokti, kokios transportavimo dėžės jums tinkamiausios, o rinkdamiesi kartonines dėžutes suprasite, kuo skiriasi vienaip ar kitaip pažymėta kartoninė dėžė. Susisiekite su mumis jau šiandien ir mūsų pakavimo ekspertais, kad drauge surastume jums idealiai tinkantį produktą.

Palikite komentarą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.