Tikriausiai jei dar prieš keletą dešimtmečių būtų kas nors pasakęs, jog galėsime siųsti ar gauti bet kokį daiktą draugams, artimiesiems ar kolegoms, verslo partneriams Lietuvoje, ar bet kuriame kitame pasaulio kampelyje, tai vargu, ar kas nors jumis būtų patikėjęs. Tačiau šiandien situacija yra būtent tokia ir yra, turime visas galimybes ir galime siųsti bet kokio dydžio ar išmatavimų daiktus į bet kurią pasaulio valstybę. Kad siuntinys saugiai ir sveikas pasiektų galutinį jo adresatą, itin svarbu tinkamai jį supakuoti.
Pagrindinės pakavimo idėjos
Visų pirma, siuntinio pakuotė ir įpakavimas turi remtis tuo, jog svarbu apsaugoti ne tik siuntinio turinį, tačiau ir kitų kartu transportuojamų siuntinių. Tai reiškia, jog itin svarbus aspektas yra tinkamai pasirinkta pakuotė. Didžioji dauguma siuntinių pakuojami į kartonines dėžes. Geriausias tam pasirinkimas yra naujos kartoninės dėžės, lygiu ir nepažeistu paviršiumi bei briaunomis, tokios dėžės geriausiai atlaikys visą savo kelionę ir joms tenkančius iššūkius. Svarbu sudėjus siunčiamus daiktus į dėžę yra laisvo tūrio užpildymas. Geriausiai tam tinka specialios medžiagos, tokios kaip burbulinė plėvelė, pakavimo popierius, PE putų plėvelė, gofruotas kartonas, pakavimo granulės ir kitos. Šios medžiagos neleidžia siunčiamiems daiktas laisvai judėti dėžėje bei sustiprina visos dėžės atsparumą smūgiams ir suspaudimams.
Dūžtantys ir trapūs daiktai
Jeigu siunčiate lengvai dūžtančius, trapius daiktus kaip pvz., stikliniai gaminiai, vazos, indai ir pan., tokiu atveju turite pasirūpinti tinkamu kiekvieno transportuojamo gaminio įpakavimu atskirai. Itin svarbu, jog kartono dėžėje esantis toks daiktas nesiliestų prie dėžės šoninių paviršių, priešingu atveju siunčiamų prekių sugadinimas beveik garantuotas. Trapiems ir lengvai dūžtantiems daiktams pasistenkite parinkti šiek tiek didesnę ir erdvesnę dėžę ir nepagailėkite laisvam tūriui užpildyti pakavimo medžiagų, jos siunčiamiems daiktas suteiks daugiau amortizacijos bet kokių smūgių ar suspaudimų atveju. Jeigu siunčiate skysčius, pasirūpinkite jų taros sandarumu ir papildomu įpakavimu jei kartu siunčiate dar ir kitų daiktų.
Didelių gabaritų, neardomi daiktai
Didelių gabaritų, vientisus ar neardomus daiktus nėra būtina pakuoti į kartoninę dėžę, tačiau tokie daiktai ar gaminiai neturėtų kelti taršos pavojaus, neturėtų būti su atsikišusiais ar aštriais kampais, kurie galėtų pažeisti kartu transportuojamas siuntas. Neardomiems ar vientisiems daiktas galima priskirti įvairius medžio gaminius, baldus, statines, plokštes, įvairius įrenginius ir pan. Tokiems daiktams rekomenduojama naudoti medinius padėklus ir ant jų transportuoti krovinį. Ant padėklų galima transportuoti ir itin sunkius krovinius.
Reprezentatyvus įpakavimas
Jei siunčiate dovanas ar brangius daiktus, nepamiškite, jog originali pakuotė ar dovanų įpakavimas negali atstoti pakuotės, kuri bus naudojama transportavimui. Tai reiškia, jog jau supakuotą daiktą būtina įpakuoti dar kartą – transportavimui skirtą pakuotę ar dėžę, kuri gali prarasti prekinę išvaizdą iki pasieks galutinį jos gavėją.
Siuntos žymėjimas
Siuntos žymėjimo taisyklės priklauso nuo konkretaus vežėjo ir tarp vežėjų jos gali skirtis labai stipriai. Visuomet atkreipkite dėmesį į kiekvieno vežėjo reikalavimus, kitu atveju jūsų siunta gali pasiklysti ar netgi nepasiekti galutinio adresato.
Ir pabaigai svarbu įsitikinti, jog:
• Naudojama kokybiška lipni juosta, kuria pakuojama siunta, ji neatsiklijavusi, neatsilupusi, gerai prigludusi bei tvirtai laikosi ant pakuotės.
• Lengvai dūžtantys ir trapūs daiktais supakuoti su pakankamu kiekiu apsauginės pakavimo medžiagos bei tūrio užpildais.
• Tara su skysčiais yra sandariai uždaryta, bei apsaugotos kitos siunčiamos prekės ar siuntiniai išsiliejimo atveju.
• Sunkūs ir nestandartinių išmatavimų daiktai ar krovinys supakuoti ant padėklų (palečių) ir laikosi stabiliai.
• Įsitikinkite, jog siuntos pakuotė atlaiko statinį spaudimą svorio, kuris už ją yra didesnis iki 5 kartų.
• Įsitikinkite, kad išorinė siuntinio pakuotė atlaiko įstrižinį kritimą iš 1 metro aukščio.