7 faktai apie kartonines dėžes
Kartoninės dėžės tikriausiai niekuo negali nustebinti, tačiau yra keletas dalykų, kurių greičiausiai nežinote ir neteko kada nors girdėti apie šį visiems puikiai pažįstamą ir dažnai sutinkamą daiktą.
1. Kartono dėžės išrastos 1817 metais.
Šios kartoninės dėžės buvo išrastos Anglijoje 1817 metais, išradėjas Malcolm Thornhill. Pirmosios dėžės buvo pagamintos iš paprasčiausio kartono lapo ir galiausiai jos išpopuliarėjo po to, kai Kellogg kompanija dėžes pradėjo naudoti javams pakuoti.
2. Gofruotas kartonas išrastas 1871 metais.
Gofruotas popierius buvo išrastas taip pat Anglijoje 1856 metais ir pirmiausia buvo naudojamas pasitelkiant į pagalbą skrybėlių formavimui. Pirmasis vienpusis gofruotas kartonas buvo užpatentuotas 1871 metais. Pirmoji iškirsto tipo kartoninė dėžė užpatentuota 1890 metais, o gofruoto kartono dėžės, tokios kurias mes įpratę matyti ir šiomis dienomis, išrasto tik 1895 metais. Taigi, tai buvo tikrai gana ilgas procesas.
3. Yra įvairių skirtingų rūšių gofruotasis kartonas.
Gofruotasis kartonas gali būti viensluoksnis (vienas sluoksnis kartono popieriaus ir banguoto kartono sluoksnis), taip pat gali būti ir dvisluoksnis bei trisluoksnis. Dvisluoksnio ar trisluoksnio gofruoto kartono dėžės, žinoma, bus ženkliai tvirtesnės ir atsparesnės gniuždymams bei spaudimui, lyginant su viensluoksnio kartono dėžutėmis.
4. Gofruoto kartono dėžės gali būti labai įvairių dydžių ar išlankstymo formų bei tipų.
Kasdienybėje daugiausiai aplinkoje sutinkame kvadratinės formos bei stačiakampių formos dėžes, tačiau ir įvairių kitų formų ar dydžių dėžės gali būti pagamintos. Jeigu jus prisireikė nestandartinio dydžio kartoninių dėžių, visuomet galite kreiptis į specializuotas gamybos įmones, kurios pagamins kokios tik norite formos ar dydžio dėžes. Turėkite omenyje, jog nestandartinių formų bei dydžių dėžės ne visuomet geriausiai atitiks poreikis, bei jų kaina bus ženkliai aukštesnė, nei renkantis standartizuotų dydžių kartonines dėžes bei dėžutes. Visiškai nėra skirtumo, kokio dydžio daiktą norite supakuoti ir išsiųsti, visuomet galite rasti tinkamo dydžio dėžę ir pakuotę. Kartoninių dėžių galite rasti nuo pačių mažiausių iki didžiausių, tačiau jei nerandate tinkamo dydžio tarp standartizuotų matmenų, laikas kreiptis į specialistus, kurie pagamins atitinkamų matmenų pakuotę.
5. Kartoninės dėžės gali būti įvairiausių spalvų.
Didžioji dauguma dėžių yra pagamintos kraft tipo popieriaus dėka (rudos spalvos), tačiau visuomet galite įsigyti ir visiškai baltos spalvos dėžių, tačiau jei netenkina šie pasirinkimai, galite pasigaminti ir įvairių kitų spalvų dėžes. Spalvotos kartoninės dėžės yra gaminamos lygiai tokiu pačiu principu, tačiau rudas kraft popierius padengiamas spalvotu popieriumi su Jūsų pasirinkta spalva.
6. Tinkama kartoninė dėžė visuomet apsaugos Jūsų siunčiamus daiktus ar krovinį.
Kartoninės dėžės naudojamos įvairių daiktų ar prekių apsaugai viso transportavimo metu, bet atminkite, jog negalite pakuoti siuntinio į bet kokią po ranka pasitaikiusią dėžę. Atkreipkite dėmesį, jog pasirinkus tinkamo dydžio, formos ar storio kartono dėžę, Jūsų bet koks siunčiamas daiktas, prekė ar gaminys išliks apsaugotas ir nepažeistas iki pat galutinio gavėjo. Visuomet rinkitės tik naujas bei nenaudotas kartono dėžes.
7. Dauguma kartono dėžių yra ekologiškos ir pagamintos iš perdirbto popieriaus bei kartono.
Kartoninės dėžės gali būti ir yra perdirbamos, bet dauguma jau pagamintų dėžių yra iš perdirbtų žaliavų – perdirbto popieriaus. Panaudotos dėžės taip pat nėra atlieka, jos yra perdirbamos ir pagaminamos visiškai naujos kartono dėžės. Žvelkime į tai atsakingai ir rūšiuokime atliekas, ypač jei tai yra popierius ar jo gaminiai.