module-jmsblog-post

Gofruoto kartono klasifikacija bei panaudojimo galimybės

Gofruoto kartono klasifikacija bei panaudojimo galimybės

Kartonas – daugelio kasdien naudojamas daiktas apie kurio kilmę ir pagaminimo technologijas nesusimąsto nei vienas. Tai yra storas popierius, kuris gali būti vieno arba kelių sluoksnių, kurio panaudojimo galimybės – labai plačios: nuo rankdarbių iki kartoninių dėžių gamybos.

Tiesa, ne visas storas popierius yra kartonas. Tai yra toks popierius, kurio kvadratinio metro masė siekia 250 g, tad atitikus šiam reikalavimui – storas popierius virsta kartonu, o šis – kokiu nors produktu.

Kartoninės dėžės – ypač patvarios

Kuriamos kartoninės transportavimo dėžės dažniausiai būna naudojant kelių sluoksnių kartoną, kuris padeda pasiekti ypač didelį patvarumą, atsparumą neigiamiems aplinkos poveikiams ir pan. Visgi, nors šis kartonas džiugina patvarumu, tačiau jis yra gana lengvas, taip pat – lengvai apdirbamas, tad dėžės siuntiniams būtent ir yra gaminamos iš kartono, kuris gali tarnauti ne vieną kartą.

Kartoninės dėžės dažniausiai gaminamos iš gofruoto kartono, kuris gali būti dviejų, trijų, penkių arba septynių sluoksnių, tad kuo sunkesnės siunta – tuo ir storesnio kartono transportavimo dėžės yra reikalingos.

Kartonines dezes

Gofruoto kartono rūšys

Dėžės siuntiniams yra kuriamos būtent iš gofruoto kartono, kuris yra ypač patvarus, atsparus net ir drėgmei, tad puikiai tinka ilgiems siuntimams bei transportavimo būdams. Gofruoto kartono detalesnis žymėjimas yra klasifikuojamas sluoksniais. Pavyzdžiui, 3 sluoksnių kartonas yra žymimas E, B ir C raidėmis, o 5 sluoksnių kartonas kombinuojamas iš E, B ir C pvz.: BC, BE.

  • E raide žymimas kartonas dar smulkiau kartais vadinamas mikrogofra, o jo storis siekia 1,2 mm arba 1,8 mm storį. Tai puikus pasirinkimas nedideliems ir lengviems siuntiniams, kuriems reikalingas ne tik geras įpakavimas, tačiau taip pat ir estetika.
  • B raide žymimas 3 sluoksnių kartonas yra vadinamas gofrokartonu ir jo storis siekia iki 3,2 mm. Tai puikus pasirinkimas sąlyčiui su maistu, tad dažnai naudojamas konditerijose. Tiesa, yra gana tvirtas, atsparus riebalams, puikiai tinka ilgiems transportavimams.
  • C tipo kartonas yra 3 sluoksnių, patvaresnis ir tvirtesnis nei B kartonas. Jo storis siekia net iki 4,5 mm., tad pasižymi ypač dideliu patvarumu. Būtent iš šio tipo kartono dažniausiai gaminamos dėžės transportavimui. Juk reikalingas ne tik patvarumas, tvirtumas, tačiau ir pakuotės lengvumas.
  • 5 sluoksnių kartono kombinacija vadinama B+C, B+E. Jis yra kuriamas derinant kelis skirtingus sluoksnius: ne tik gofruotą, tačiau taip pat ir lygų.

Gofrokartono tipai

Nors aktyviausiai minimos transportavimo dėžės, tačiau šio tipo kartonas suteikia galimybę atlikti labai daug skirtingų darbų. Nuo tų pačių siuntų pervežimo iki paprasčiausių darbelių, kurie mokykloje vaikams yra kasdienybė.

Dėžių galimybės

Kartoninės dėžės gali būti labai įvairios ir jos varijuoja ne tik storiu bei sluoksniai, kuriuos aptarėme anksčiau, tačiau ir kitais kriterijais. Lengviausias jų klasifikavimo variantas yra funkcionalumas. Juk kiekviena dėžė ir yra kuriama taip, kad atliktų tam tikras funkcijas ar poreikius.

TRANSPORTAVIMO DĖŽĖS. Suprantama, kad pati dažniausia gofruotų dėžių paskirtis yra transportavimas. Jos dažniausiai būna labai patvarios, taip pat būtinai turi atitikti išsikeltus ES standartus, kuriuos prižiūri FEFCO. Renkantis transportavimui skirtas dėžės turite vertinti storio niuansus, kadangi jie lemia ir patvarumą, taip pat – atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui, jo svorį bei kitas charakteristikas, kurios padės rasti tai, ko reikia, kad kartoninė dėžė ir jos turinys saugiai pasiektų tikslą.

ESTETIŠKAI PATRAUKLIOS DĖŽUTĖS – DOVANŲ DĖŽUTĖS. Žinoma, iš gofruoto kartono gali būti kuriamos ir dekoratyvinės dėžutės, kuriose dažniausiai pateikiama kokia nors dovana, suvenyrai ar pan. Nors dekoratyvinės dėžutės dažniausiai varijuoja papuošimais, kurie gali būti labai įvairūs, tačiau taip pat skiriasi ir jų atidarymas, žinoma, dydis bei patvarumas, tad įvertinkite kuo daugiau smulkmenų, palyginkite kuo daugiau variantų, kad pavyktų rasti dėžutes labiausiai tinkamas dovanai supakuoti. Skoningos dėžutės dažniausiai gaminamos iš E tipo kartono, kuris ne tik patvarus, tačiau taip pat pasižymi ir slidžiu paviršiumi, kurį gali dengti bet koks lipdukas ar spauda. Štai todėl šios dėžutės labai pasitarnauja reklamai.

dovanu dezutes

DĖŽĖS MAISTO LAIKYMUI. Geros kokybės kartoninės dėžės maisto produktų laikymui yra reikalingos ne tik konditeriams, tačiau ir žmonėms savoms reikmėms, kurie nori, kad maistas saugiai būtų laikomas. Tinkama maisto laikymo vieta gali užtikrinti kur kas ilgesnį maisto produktų galiojimo laiką. Tad šiuo atveju pasirinkti tinkamas dėžutes – labai svarbu. Jos turi būti storesnių sienelių, taip pat – geriau mažesnės, tačiau daugiau, kadangi vienoje erdvėje maisto produktų kvapas gali susimaišyti.

PakuotePlius.lt parduotuvėje galite įsigyti ne tik kartoninių dėžių transportavimui ar siuntimui, tačiau ir įvairių dekoratyvinių, dovanų dėžučių bei įvairių pakavimo prekių bei priemonių. Jei neradote ieškomos prekės ar iškilo klausimų, visuomet galite susisiekti su mūsų vadybininkais nurodytais kontaktais.

Palikite komentarą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.