module-jmsblog-post

Lipnios juostos ir pagrindiniai jų tipai

Lipnios juostos ir pagrindiniai jų tipai

Tikriausiai nustebsite sužinoję, jog yra kelios dešimtys skirtingų lipnios juostos tipų ir rūšių, kurios kuriamos ne tik iš skirtingų medžiagų, tačiau taip pat ir skirtos klijuoti ant labai skirtingų paviršių bei skirtingiems poreikiams. Natūraliai kyla klausimas, ar verta pirkti specializuotas juostas? Jeigu norite rezultato, be abejonės atsakymas yra taip!

Lipnių juostų klasifikacija

Detaliau lipni juosta charakterizuojama įvertinus jos savybes:

  • Galimas automatinis arba rankinis klijavimas.
  • Varijuoja juostos plotis.
  • Taip pat kinta ir juostos spalva, kuri gali būti nuo skaidrios iki rudos, juodos, auksinės ar netgi Jūsų pasirinktos spalvos.

lipnios juostos tipai

Lipni juostos pagal klijų pagrindą

Lipnios juostos pirmiausia yra klasifikuojamos pagal klijų pagrindą iš kurio jos yra pagamintos. Vieni klijai yra tvirtesni ir padeda pasiekti geresnį ir intensyvesnį sukibimą su paviršiumi, kai tuo tarpu kiti klijai nepasižymi tokios puikiomis lipnumo savybėmis ir yra naudojami biuro ar namų reikmėms.

Pardavime dažniausiai sutinkamos lipnios juostos pagamintos klijų pagrindu iš:

  • Akrilo ( acrylic)
  • Sintetinio kaučiuko (Hot-melt)
  • Natūralaus kaučiuko (Solvent)

Akriliniai lipnių juostų klijai gaminami vandens pagrindus, todėl nedaro neigiamo poveikio aplinkai. Akrilo klijai yra atsparūs labai aukštai temperatūrai, jie labai tvirti, taip pat UV spinduliai jiems neturi jokio neigiamo poveikio, galiausiai vertinamas ir skaidrumas, tad lipni juostelė plačiai naudojama ir dekoratyviniams darbams. Tvarkingai priklijuota acrylic lipni juosta ji gali laikytis net kelerius metus, tad yra labai plačiai naudojama įvairiose verslo sferose. Kito tipo HOT-MELT lipni juosta gaminama iš sintetinių kaučiuko klijų. Klijai labai tvirti, tad naudojami ne tik popieriaus ar kartono, tačiau ir plastmasės bei įvairių plastikinių paviršių klijavimui, net stiklo bei metalo. Hot-melt lipni juosta pasižymi greitu sukibimu, tačiau metų eigoje šiek tiek geltonuoja veikiama šviesos ir UV spindulių, tad ne visada tinka dekoratyviniams tikslams. Solvent arba kitaip natūralaus kaučiuko klijų pagrindu gaminama lipni juosta, kuri geriausiai žinoma, dėl savo atsparumo šalčiui. Solvent lipni juosta puikiai limpa prie labai skirtingų paviršių, net ir tokiu atveju, kai jie yra dulkėti, purvini, riebaluoti ar drėgni. Solvent klijai atsparūs šalčiui, todėl panaudojimo galimybės yra itin plačios įvairiose pramonės šakose.

Dažytojų naudojama juosta

Kadangi dažymo metu lipni juosta yra būtina priemonė, be jos nepavyks gražiai ir kruopščiai nudažyti sudėtingų paviršių, todėl siūloma net speciali lipni juosta, kuri skirta būtent dažytojams ir įvairiems dažymo darbams. Svarbiausias šios juostos unikalumas yra ne tik tai, kad ji labai lengvai limpa ant skirtingų paviršių, tačiau taip pat kai reikia ir itin lengvai pašalinama. Specialiai šiems darbams kurta juosta puikiai laikosi ir tuomet, kai patalpose yra labai aukšta temperatūra, ir tada, kai dirbama aplinkoje, kuri yra veikiama UV spindulių, žinoma, ji atspari drėgmei, galiausiai, puikiai prikimba prie paviršių ir lengvai nuplėšiama.

KRAFT popierinė lipni juosta

Patikimas pasirinkimas statybų sektoriuje yra ir KRAFT popierinė lipni juosta, kuri dažnai džiugina ne tik tvirtumu, tačiau taip pat ir estetika. Ne veltui ji gana plačiai naudojama dovanų pakavimui ar norint pristatyti solidžiau atrodančią pakuotę gavėjui.

kraft lipni juosta

Aliuminio lipni juosta

Gana plačiai statybų ir kitose pramonės šakose yra naudojama ir aliuminio lipni juosta, kuri yra tarytum stora ir tvirta aliuminio folija. Viena jos pusė yra padengiama specialiais klijais, kurie užtikrina itin tvirtą sukibimą su klijuojamu paviršiumiu, o kita yra sukurta taip, kad būtų atspari neigiamiems aplinkos veiksniams: UV spinduliai, drėgmė, šaltis, temperatūros svyravimai. Sakoma, kad šio tipo juosta – viena patvariausių buityje naudojamų priemonių. Ji dažnai naudojama ir santechnikoje vamzdžių izoliacijai bei kitiems su drėgna aplinka kontaktą turintiems darbams.

aliuminio juosta

Dvipusė lipni juosta

Dar vienas pasirinkimas tokiu atveju, kai ieškote ypač funkcionalios juostos savo poreikiams – dvipusė lipni juosta. Lipni juosta yra labai universali ir naudojama įvairiose skirtingose sferose: nuo statybų iki buitinių poreikių, galiausiai dekoravimui bei dovanų pakavimui. Kadangi dvipusės lipnios juostos naudojimas labai paprastas – taupote laiką. Dvipusė lipni juostelė yra labai patvari, nors ir sukibimo savybės nėra pačios stipriausios, tačiau daugumoje atvejų poreikius pilnai patenkina.

dvipue lipni juosta

Įspėjamosios lipnios juostos

Įspėjamoji lipni juosta labiausiai varijuoja ne tik kokių klijų pagrindu gaminama, tačiau spalvine gama, ženklais, nuorodomis, įspėjimais kurie yra pateikti ant juostos. Ant įspėjamosios lipnios juostos gali būtų vaizduojama nuo įvairių linijų, rodyklių, simbolių iki šauktukų bei STOP užrašų, kurie turėtų įspėti apie tam tikrą pavojų, rizikas, susidūrimą su kliūtimis, ar specialių poreikių reikalaujančias pakuotes. Tokios įspėjamosios lipnios juostos kaip pvz. „trapus krovinys“ - puikiai perspėja ir prevenciškai apsaugo nuo galimų transportuojamų prekių ar gaminių žalos.

ispejamoji lipni juosta

MB "Pakuotė Plius" prekiauja kokybiškomis ir klientų įvertintomis lipnios pakavimo juostomis įvairių matmenų, dydžių, storių bei gamintojų (VIBAC, 3M, TESSA ir kt.). Taip pat galite įsigyti ir pakavimo juostos laikiklius. Jei Jūs nenusprendžiate, kokios pakavimo juostos ar sprendimo reikia - visuomet galite kreiptis ir mielai Jums patarsime.

Palikite komentarą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.