Ar visi popieriniai maišeliai gali būti perdirbti?
Pastaruoju metu popieriniai maišeliai tampa vis labiau skatinami naudoti kaip aplinkai draugiška pakavimo prekė – jie yra pagaminti iš medžių, gali būti lengvai perdirbami ir netgi gali būti kompostuojami. Vis dėlto, ne visi maišeliai yra vienodai draugiški aplinkai. Pažvelkime iš arčiau, kurie popieriniai pirkinių maišeliai gali būti perdirbami ir kurie gali būti kompostuojami, o taip pat ir išsiaiškinsime kaip tai padaryti.
Iš esmės visi popieriniai maišeliai galėtų būti perdirbami ir naudojami kaip antrinė žaliava, nes juk jie pagaminti iš popieriaus. Maišeliai gali būti biologiškai suyrantys arba paversti žaliava iš kurios gaminami maišeliai ir virsti nauju produktu.
Pastaruoju metu kyla vis didesnis žmonių susidomėjimas „ar plastikiniai maišeliai yra perdirbami kaip antrinė žaliava?“. Vis daugiau ir daugiau žmonių nusisuka nuo plastikinių maišelių naudojimo arba bent jau stengiasi sumažinti jų naudojimą ieškodami aplinkai draugiškesnio sprendimo. Bet ar popieriniai maišeliai yra aplinkai draugiškas pakavimo sprendimas?
Taip, šie maišeliai yra nepaprastai draugiški aplinkai. Popierius yra itin lengvai perdirbama antrinė žaliava, tačiau tik tol kol nėra padengtas įvairiais plastikiniais paviršiais, dažais, rašalais ar kitais teršalais. Jei popieriuje nėra sumaišytas ar jame nėra papildomų medžiagų – jis gali būti lengvai perdirbamas.
Taigi, kaip rudi popieriniai maišeliai gali būti perdirbami?
Tokių popierinių maišelių perdirbimui gali būti panaudoti įvairūs metodai. Popieriaus „perdirbimas“ apima daugybę dalykų. Iš perdirbtos popieriaus žaliavos galima pagaminti visiškai naujus maišelius, galima naudoti žaliavą kitų pakavimo prekių gamybai, galima panaudoti kartono gamyboje, o taip pat netgi galima naudoti kompostavimui ar tiesiog panaudoti kaip biologiškai suyrančią medžiagą.
Ar popieriniai maišeliai gali būti kompostuojami?
Dauguma popierinių maišelių ar maišų yra ir gali būti kompostuojami. Taigi, jeigu rudas pakavimo popierius ar jo gaminiai neturi papildomų plastiko bei kitų cheminių priemaišų, jie gali būtų kompostuojami kartu su medžių lapais, žole bei kitomis įvairiomis organinėmis atliekomis. Svarbu paminėti, jog popieriniai maišeliai maistui su specialiu sluoksniu nuo riebalų taip pat tinka antriniam perdirbimui bei kompostavimui.
Beje, maišeliai su plastiko (polietileno) sluoksniu ar specialiu langeliu pagamintu iš plastiko nėra taip paprasta perdirbti ar kompostuoti. Plastikas, šiuo atveju polietilenas, gali būti panaudoti antriniam perdirbimui, tačiau polietilenas kartu su popieriumi, šiuo atveju popieriniai maišeliai su plastikiniu langeliu, yra problematiški. Nors šios dvi medžiagos yra perdirbamos, tačiau abejoms naudojami skirtingi metodai ir technologijos, todėl jie turi būti atskiriami.
Kaip teisingai kompostuoti popierinius maišelius?
Kompostavimas vis labiau populiarėja tarp namų ūkių kaip efektyvus būdas panaudojant įvairias organines atliekas. Taigi, pirmiausia jums reikia paruoši kompostavimo vietą ar tiesiog kompostavimui pritaikytą talpyklą, kurią galima įsigyti prekybos centruose. Tiesiog pripildykite kompostavimo talpyklą įvairiomis sodo ar daržo atliekomis – lapais, nupjauta žole, žemėmis, maisto atliekomis. Kai puvimo procesas įsibėgėja ir mikroorganizmai pradeda virškinti organines medžiagas, tuomet galima pradėti kompostuoti ir kita medžiagas, šiuo atveju – popierinius maišelius ar kitus popieriaus gaminius. Nesistenkite pridėti per daug, leiskite mikroorganizmas atlikti savo darbą ir galėsite džiaugtis puikiomis natūraliomis trąšomis savo sode ar darže.
Taigi, jeigu norite pasitarnauti gamtai ir aplinkai, naudokite ne tik gamtai draugiškus popierinius maišelius, tačiau ir galite juos panaudoti keletą kartų, be to tai puiki apsauginė medžiaga pakuojant ar siunčiant įvairius lengvai dūžtančius daiktus, o be to ir puikus laisvos pakuotės tūrio užpildas.
Visą popierinių maišelių asortimentą galite rasti ČIA.
0 Komentarai