module-jmsblog-post

Daiktų sandėliavimas: 5 esminiai patarimai

Daiktų sandėliavimas: 5 esminiai patarimai

Tinkamas daiktų sandėliavimas, tai tartum mokslas. Patogu, jog su juo gali susipažinti visi, tad jeigu namuose arba biure turite labai daug daiktų, kurie jums reikalingi retai, tačiau kuriuos išmesti gaila – tokiu atveju siūlome jiems rasti patikimą laikymo vietą, juolab, laikyti tinkamai, kad metų eigoje jie neprarastų savo paskirties bei funkcionalumo.

1. Daiktai – tik dėžėse

Jeigu norite, kad Jūsų daiktų neveiktų laikas – tokiu atveju būtina juos tinkamai laikyti dėžėse. Kai kurie bandydami sutaupyti vietos ir pinigų daiktus laikyti maišeliuose, tačiau toks pasirinkimas – nėra geras sprendimas, kadangi aplinkos dirgikliai kur kas paprasčiau paveiks turinį. Juolab, maišeliai neišlaiko formos ir kartais tenka susitaikyti su sugadintais daiktais, kai vieni maišeliai, ir nesvarbu ar tai popieriniai maišeliai ar plastikiniai maišeliai, yra dedami ant kitų. Kartoninės dėžės – vienareikšmiškai geriausias pasirinkimas. Tiesa, rekomenduojamos būtent laikymui skirtos, storo kartono dėžės pritaikytos daiktų transportavimui ar sandėliavimui, o ne tos, kuriose perkame batus arba dulkių siurblius.

2. Tinkamas dėžių užpildymas

Jeigu norite visapusiškai apsaugoti savo daiktus dėžėse – tokiu atveju būtinas dėžės užpildymas. Daugelis galvoja, kad tai privaloma tik stikliniams ar trapiems daiktams. Tai nėra visiškai tiesa. Pavyzdžiui, nuo drėgmės dėžėse esantys popieriai gali pradėti težti. Tuo tarpu jeigu ant popierių ir jų tarpuose bus dedamos birios pakavimo granulės, tikėtina, kad drėgmė nepadarys tokios neigiamos įtakos. Panašiai veikia ir burbulinė plėvelė ar PE putų plėvelė, kuri suteikia dar daugiau apsaugos.

pakavimo kartoninės dėžės

3. Dėžių žymėjimas

Sandėliuojant daiktus labai patogu juos pažymėti tam tikromis etiketėmis. Tuomet pagal poreikius pavyks kur kas paprasčiau rasti tai, ko ieškote. Žymėjimui geriausia tinka lipnios etiketės ar lipnūs lapeliai, kurie dažniausiai klijuojamos ant dėžių paviršiaus. Geriausia klijuoti ant kartoninės dėžės šono, kadangi sandėliuojant jas vieną ant kitos – nematysite žymėjimo. Toks žymėjimas ypač pasiteisina sandėliuojant daiktus namuose, tiek ir įvairius dokumentus bei segtuvus darbo aplinkoje, biuruose.

4. Neperkraukite dėžių

Tinkamas daiktų pakavimas – menas. Daugelis žmonių siekdami sutaupyti vietos sandėlyje, biure ar namuose, dažniausiai į dėžes sudeda labai daug ir labai sunkių daiktų. Ir koks to rezultatas? Kartono dėžės deformuojasi, plyšta, bei neatlaiko apkrovos. To išvengti galima gana paprastai, tiesiog apskaičiuokite, kiek dėžėje daiktų telpa. Kaip tai padaryti? Kraudami daiktus nuolatos pakelkite dėžę ir pajusite ar dėžė išlaiko savo formą. Tikrai nereikia kokybiškos pakavimo dėžės papildomai sutvirtinti lipnia juosta kaip daro daugelis. Papildomas dugno tvirtinimas lipnia juosta reikalingas tik tokiu atveju, kai daiktų yra per daug ir jie yra per sunkūs pagal dėžės tūrį. Mes visuomet rekomenduojame įvertinti dėžės bei kraunamų daiktų proporcijas, juk norisi, kad daiktai būtų saugūs, kol vėl bus reikalingi, taip?

5. Sandėliuokite ir rūšiuokite

Vienas puikiausių būdų išmesti nereikalingus daiktus – juos ruošti sandėliavimui. Tokiu atveju dažniausiai norisi sumažinti nereikalingų daiktų kiekį, tad kur kas lengvesne ranka pavyksta atsikratyti daiktais, kurie jums nebereikalingi. Meskite tuos, kurių naudojote bent jau pusę metų. Tai geriausias įrodymas, kad greitu metu ir nebenaudosite. Kokiu tikslu juos laikyti? Tiesa, vietoje metimo – geriausia atiduoti tiems, kam reikia. Būkime ekologiški!

Jei nepavyko rasti atsakymų į Jums iškilusius klausimus, mielai prašome susisiekti su mumis nurodytais kontaktais ir pagelbėsime, patarsime, parekomenduosime visais susijusiais klausimais su daiktų pakavimu, kaip išsirinkti pakavimo dėžes ar kitais klausimais susijusiais su pakavimo prekėmis.