module-jmsblog-post

Skirtingas gofruoto kartono sienelių storis skirtingam naudojimui


Skirtingas gofruoto kartono sienelių storis skirtingam naudojimui

Vienalypį gofruoto kartono profilį sudaro trys kartoninio pluošto sluoksniai – du išoriniai ir vienas tarp jų esantis tarpinis sluoksnis. Kadangi tarpinis kartono lakštas yra bangelių formos, jis yra vadinamas banguotu sluoksniu (angl. flute). Banguotasis sluoksnis prie išorinių kartono lakštų yra tvirtinamas klijais. Išoriniai lakštai profilio konstrukcijai suteikia papildomo tvirtumo bei apsaugo bangeles nuo pažeidimų. Taip sutvirtintos kartono bangelės profilio viduje sudaro standžias kolonas, kurios pajėgia išlaikyti didelį svorį, o paspaudus profilį iš išorinio pluošto pusės tarpai tarp bangelių veikia kaip pagalvės. Bangelės taip pat atlieka ir izoliacijos funkciją – yra atsparios staigiems temperatūros ir santykinės drėgmės pokyčiams. Dėl šių banguoto profilio savybių iš jo pagamintos kartoninės dėžės, kartoninės dėžutės, dėžutės siuntiniams ar siuntų dėžės atlaiko dideles spaudimo ir gniuždymo jėgas, yra atsparios smūgiams, plyšimams bei staigiems temperatūros pokyčiams.

Bangelių dydžiai

Gofruoto kartono bangelės gali būtį skirtingų dydžių. Profilių dydžiai yra nustatomi pagal bangelių aukštį arba pagal bangelių skaičių. Iš gofruoto kartono pagamintų kartoninių dėžių savybės priklauso nuo bangelių dydžio. Didesnio dydžio banguotieji profiliai užtikrina didesnį atsparumą vertikaliai suspaudimo jėgai, mažesni – suteikia tvirtą struktūrą ir plačias spaudos galimybes, kurios plačiai naudojamos gaminant mažmeninei prekybai skirtas kartonines dėžes. Standartiniai gofruoto kartono bangelių dydžiai yra žymimi „A“, „B“, „C“, „E“ ir „F“ raidėmis. Atkreipiame dėmesį, kad raidžių seka parodo ne gofruoto kartono dydžių seką, bet istorinę seką, pagal kurią buvo sukurti skirtingo storio ir skirtingą bangelių skaičių turintys gofrakartono tipai.

A dydžio bangelių profilis yra pats seniausias ir pats storiausias iš visų vienalypių gofruoto kartono profilių. Jo sienelės storumas yra 4,8 mm, o bangelių skaičius viename metre siekia 108. Dėl savo storio šis profilis pasižymi minkštinančiomis savybėmis, kurios užtikrina apsaugą iš tokio tipo profilių pagamintose kartoninėse dėžėse saugomiems trapiems daiktams.

B dydžio profilio bangelių aukštis yra 3,2 mm, viename metre yra 154 bangelės. Šis profilis, turėdamas mažesnį bangelių aukštį, bet didesnį jų skaičių nei A dydžio profilis, su išoriniais profilio lakštais kontaktuoja didesniame skaičiuje susiliečiančių taškų. Gausesnė bangelių atrama suteikia tvirtą, plokščią paviršių, kuris tinka aukštos kokybės spausdinimui ir pjaustymui. Iš šio banguoto profilio yra gaminamos konservuotų prekių pakuotės, gėrimų padėklai ir vidinės dėžių pakuotės (pakavimo prekės), pavyzdžiui, pertvaros ar pagalvėlės.

C dydžio bangelių aukštis siekia 4 mm, viename metre yra 128 bangelės. C dydžio profilis pasižymi dideliu atsparumu gniuždymui bei optimaliu pasipriešinimu spaudimo jėgai. 80 proc. transportavimui skirtų kartoninių dėžių yra gaminama iš šio profilio.

E dydžio profilis yra 1,6 mm aukščio, jame yra 295 bangelės. Dėl savo plonumo ir minkštumo šis profilis yra puiki alternatyva sulankstomam kartonui, iš kurio daromos dėžutės kosmetikai, keramikos dirbiniams ir kitai subtiliai produkcijai.

F dydis – tai pats mažiausias gofruoto kartono profilis. Jo storis – 0,8 mm, bangelių skaičius – 420. Profilis naudojamas visai mažai subtiliai produkcijai pakuoti, pavyzdžiui, juvelyriniams dirbiniams, kosmetikai, iš jo gaminamos batų dėžės ir moliuskų pakuotės.

PakuotePlius.lt parduotuvėje galite įsigyti ne tik kartoninių dėžių transportavimui ar siuntimui, tačiau ir įvairių dekoratyvinių, dovanų dėžučių bei įvairių pakavimo priemonių bei prekių pakavimui. Jei neradote ieškomos prekės ar iškilo klausimų, visuomet galite susisiekti su mūsų vadybininkais nurodytais kontaktais.

Palikite komentarą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.