module-jmsblog-post

Tvarus pakavimas: ką vertėtų žinoti?

Tvarus pakavimas: ką vertėtų žinoti?


Tvarus pakavimas tampa viena karščiausių pakuočių pramonės tendencijų. Nors kalbėti apie tai pradėta tik prieš kelerius metus, atrodo, jog ilgainiui ši pakavimo kryptis tik populiarės ir sulauks daugiau dėmesio.

Įtakos tam turi ir tvarumu bei poveikiu aplinkai vis labiau besidomintys vartotojai. Jie ne tik renkasi gamtai draugiškas pakuotes bei pakavimo prekes, bet ir reikalauja, jog jų mėgstami prekių ženklai įgyvendintų tvaraus pakavimo alternatyvas.

Atsižvelgdami į tai, aptarkime tris populiariausius tvaraus pakavimo būdus. Perskaitę šį straipsnį, sužinosite apie aplinkai draugiškas pakavimo priemones bei pakavimo prekes. Galbūt tai padės priimti jūsų pačių poreikius tenkinantį sprendimą.

Pagrindiniai tvaraus pakavimo būdai

Renkantis aplinką tausojančią pakuotę, aptariamos įvairios pakavimo medžiagos, pakavimo prekės ir jų pasirinkimo galimybės. Kaip jau minėjome, vartotojas ir jo prioritetai didžiąja dalimi lemia tai, apie ką kalbama svarstant tvaraus pakavimo būdus ir alternatyvas. Tai puikiai iliustruoja pastaraisiais metais įvestas plastikinių šiaudelių draudimas ir vis didėjantis suyrančių pakuočių naudojimas.

Tačiau tvarus pakavimas ir jo idėjos verčia susimąstyti, kokios pakavimo medžiagos šiuos principus atitinka geriausiai?
Toliau esančiame skyriuje apžvelgsime populiariausias tvarių pakuočių rūšis ir aptarsime kiekvieną iš jų tam, kad suvoktumėte, kaip visa tai vyksta ir kokią pažangą žmonija padarė.

1. Perdirbamos pakuotės

Perdirbamos pakuotės išpopuliarėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, o tai tikrai nestebina. Perdirbamas pakuotės vartotojai renkasi dėl kelių priežasčių. Pati pirmoji – perdirbus įsigytą pakuotę apimančios teigiamos emocijos bei idėja, jog vartotojas prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo. Jau įrodyta, kad ant gaminio pakuotės matomas perdirbimo ženklas paskatina pirkėją šią prekę įsigyti. Nustatyta ir tai, jog daugelis vartotojų linkę rinktis būtent tvariai supakuotą produktą. Vis dėlto derėtų atkreipti dėmesį, jog itin išpopuliarėjusios perdirbamos pakuotės neretai ne rūšiuojamos, o tiesiog išmetamos su bendromis atliekomis.

Be to, įsigijus tvariai supakuotą gaminį, jo pakuotė galės būti perdirbama ne visuomet. Pavyzdžiui, maisto likučiais, skysčiais ar klijais suterštos kartoninės ir stiklinės pakuotės perdirbamos nebus. Tai derėtų prisiminti.

Kad padidintumėte panaudotos pakuotės perdirbimo tikimybę, prieš ją rūšiuodami, pašalinkite etiketes, klijus, skysčius ir kitus teršalus. Tai – vienas geriausių žalos aplinkai mažinimo būdų, jei tai daroma teisingai.

2. Lanksčios pakuotės

Lanksti pakuotė – taip apibūdinama bet kokio tipo lankstoma ir performuojama pakuotė. Tokios mažą anglies dvideginio pėdsaką turinčios pakuotės kaip popieriniai maišeliai, plastikiniai maišeliai, stretch pakavimo plėvelė, burbulinė plėvelė, lipni juosta ar karšto plastiko pakuotės siūlomos renkantis tvaraus pakavimo priemones.

Nors ne visos tokios pakavimo medžiagos gali būti perdirbamos, jos dažnai palieka daug mažesnį anglies dvideginio pėdsaką nei stiklas, metalas ar kartonas. Nors ir perdirbamų, šių medžiagų gamyba, transportavimas ir utilizavimas turi didesnį poveikį klimato kaitai nei čia aptariamų lanksčių pakuočių.

3. Biologiškai suyrančios pakuotės

Žinomos kaip kompostuojamos arba biologiškai suyrančios, šios pakuotės dažniausiai gaminamos iš augalinės kilmės polimerų. Jie gaunami iš ryžių, grybų, grūdų ir kitų augalinės kilmės šaltinių. Per pastaruosius keletą metų tokios pakuotės itin išpopuliarėjo. Daugelis vartotojų jas renkasi tikėdami mažesniu šių pakuočių poveikiu aplinkai. Ir jie yra teisūs. Tačiau toks tvarus pakavimas ir jo idėja veikia tik įgyvendinus dvi konkrečias sąlygas.

Rinkdamiesi biologiškai suyrančias pakuotes ar produktus, atkreipkite dėmesį į tai, kas nurodyta jų etiketėje. Beveik visuomet pastebėsite, kad šie daiktai biologiškai suyra tik namų komposto krūvoje arba patekę pramoninio kompostavimo įmonės žinion. Visais kitais atvejais biologiškai suyrančių pakuočių tvarumo idėja netenka savo prasmės.

Taigi jei turite galimybę kompostuoti namuose arba perduoti pakuotę kompostavimo paslaugas teikiančiai įmonei, toks tvarus pakavimas jūsų lūkesčius atitiks.

Kokio tvarus pakavimas tinkamiausias jums?

Nors šiame straipsnyje paminėti pavyzdžiai yra vieni populiariausių šiuo metu prieinamų aplinkai draugiškesnių pakavimo priemonių, jie nebūtinai atitiks jūsų keliamus tvaraus pakavimo standartus ar galimybes. Tam, kad išsirinktumėte savo verslui ar asmeniniam naudojimui skirtas pakavimo priemones ar pakavimo prekes, pasikalbėkite su šios srities ekspertais. Jie padės atrasti ir įsigyti jūsų produktams tinkamiausias tvaraus pakavimo medžiagas.

Palikite komentarą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.